Tenis pro nejmenší

V tenisové školičce MTK Karviná učíme děti už od 3 let rozvíjet své pohybové dovednosti a osvojit si základní tenisové techniky.

Jan Orság: +420 734 635 062

Trenér Marek Svoboda: +420 778 220 055

Mini tenis

Vážení tenisoví příznivci, vítáme Vás v sekci karvinských MINI tenistů. Školička je určena všem malým dětem od 3 do 7 let (maximálně 8 let), které si chtějí osvojit základní tenisové techniky, aktivně trávit volný čas, rozvíjet své pohybové dovednosti, nebo jen získat nové kamarády. Během tohoto období se děti připravují na malém kurtě.
Nejvhodnější termín k nástupu nových zájemců do školičky je na začátku května nebo na začátku září, ale děti nabíráme během celé sezóny a přiřazujeme je do již zaběhlých skupinek. Tenisovou raketku doporučujeme pořídit až po konzultaci s trenérem a ten doporučí její správnou velikost.

V průběhu zimní sezóny se mohou děti účastnit tzv. "pohybovek", které jsou velmi oblíbené a navíc jsou průpravou pro tenisový trénink a konají se v tělocvičnách.


Baby tenis

BABY tenis je určen pro děti od 7 do 9 let věku. Děti navazují na předcházející výuku MINI tenisu a rozvíjejí trénink tenisové techniky, taktiky pro dvouhru a čtyřhru a zvládnutí tenisového utkání. Součástí je také psychologická a kondiční příprava dětí pro závodní tenis od 10 let věku. Tréninkový proces je náročnější, trénink se stává vice drilový, probíhá v menších skupinkách maximálně po třech hráčích již na klasickém hřišti. Vytváří se hlubší vazba mezi hráčem a trenérem, rozvíjí se duševní profil dítěte spolu se soutěživostí. Více se klade důraz na kondici a herní důraz. Děti postupně přecházejí v hráčskou mládež a účastní se prvních zápasů, získávají tenisové zkušenosti.
Kvalitní trenér je v této fázi tréninku dítěte nejdůležitější předpoklad k postupnému růstu výkonnosti. Dítě musí chtít a spolu s ním rodiče. Tenis je dřina, proto, kdo chce být dobrým závodním tenistou, měl by trénovat nejméně 3 krát týdně, pro rekreační tenis stačí 1 týdně. Od 10 let věku májí pak děti možnost registrace v závodním klubu, účastnit se mistrovských utkání a turnajů.